wtędy

pewnego dnia w magicznym lesie, gdzie drzewa szumiały tajemnicze opowieści, a kwiaty śpiewały pieśni radości, żyły sobie trzy małe jeże: kaja, maja i ola. mimo że wszędzie było pięknie, zielono i kolorowo, dziewczynki zaczęły spierać się o to, gdzie jest najfajniej.

kaja stwierdziła, że najlepiej jest w lesie, gdzie rosną soczyście zielone drzewa i kwiaty pachną jak słodka wonna. maja była zdania, że wszędzie jest dobrze, bo można odkrywać nowe miejsca i spotykać nowych przyjaciół. z kolei ola twierdziła, że nigdzie nie ma tak cudownie jak w ich przytulnym domku zbudowanym z kolorowych kamyków.

zaczęły się sprzeczki, a jeże nie potrafiły dojść do porozumienia. w końcu postanowiły poprosić o radę starego borsuka, który słynął z mądrości i doświadczenia życiowego.

borsuk uśmiechnął się i powiedział: „drogie jeże, każde miejsce ma swój urok. w lesie jest cudowna przyroda, w podróżach można poznać nowych przyjaciół, a wasz kamykowy domek to prawdziwy skarb. ale wiecie co? najlepiej jest tam, gdzie jesteście razem i szanujecie swoje różnice.”

jeże zastanowiły się nad słowami borsuka i zdały sobie sprawę, że mają rację. wszędzie jest dobrze, ale najważniejsze to być razem i cieszyć się wspólnie każdym chwilą. od tego dnia kaja, maja i ola przestały się sprzeczać i zaczęły celebrować swoją przyjaźń, odkrywając razem piękno każdego zakątka magicznego lasu. i od tego czasu wszędzie było naprawdę najlepiej

(ai)

napisz opowieść używając wyrażeń: wszędzie, dobrze, ale, nigdzie, najlepiej